Uzmet İş Güvenliği

Sosyal Medya

Bizi Facebook'dan Takip Edin...

İş Güvenliği Uzmanı


 

Uzmet İş Güvenliği olarak müşterilerimizin yasal zorunluluğu olan iş güvenliği uzmanı bulundurma zorunluluğunu yerine getirmekteyiz. İş Güvenliği Uzmanlarımız avukatlarımız ile devamlı dirsek temasında olduğundan danışmanlık verdiğimiz firmalarımızın İş Sağlığı Ve Güvenliği Hukuku açıdan da ileride zor durumda kalmalarının önüne geçmektedir.  Bu çalışmamızda amacımız,

  • Risk analizi yaparak iş yerinde ve çalışma ortamındaki riskleri belirleyrek bu risklere karşı önlemler almak,
  • Acil eylem planı hazırlayarak beklenmedik olaylara karşı çalışanların ve işletmenin doğru reaksiyon vermesini sağlamak ve bu olaylarda kayıpları azaltmak,
  • Çalışanlara sürekli eğitim vererek daha güvenli ve bilinçli çalışmalarını sağlamaktır.

Risk analizimizi yaparken işletmedeki riskler öncelikli olarak belirlenir. Ardından İş Sağlığı ve Güvenliği açısından bütün mevzuat kapsamında firmayı baştan aşağı çek ederek mevzuata uygunluğuda denetlenir. Belirlenen riskler bir rapor halinde hazırlanır ve daha sonrasında risklerin önem derecesine göre sırası ile ortadan kaldırılması için işletmede çalışmalar yürütülür.

Acil eylem planları mevzuata uygun olarak hazırlanır. Bu hazırlık esnasında yangın söndürme ekibi, koruma ekibi, haberleşme ekibi, ilk yardım ekibi gibi ekipler kurularak ekipteki her çalışanın görevleri belirlenir. Herhangi bir acil durumda (yangın, sel, deprem, sabotaj vb.) ekip üyeleri ve çalışanlar neler yapılacağını bildiğinden işletmede kargaşa yaşanmadan en kısa sürede önlemlerin alınması sağlanır. Buradaki amaç herhangi bir durumda can kaybı yaşanmaması ve işletmenin uğrayacağı maddi zararı en aza indirmektir.

Çalışanlara eğitimler verilerek işletme içerisinde tüm çalışanlar iş sağlığı ve güvenliği konusunda bilinçlendirilmesi sağlanır. Bu şekilde tüm çalışanların daha bilinçli bir şekilde ve kendi sağlıklarına dikkat ederek çalışmaları sağlanır. Bu şekilde meslek kazalarının ve hastalıklarını önüne geçmesi amaçlanmaktadır. Ayrıca eğitimler sürekli olarak belirli periyodlarda tekrarlanarak çalışanların konuları zihinlerinde güncel tutulması sağlanmaktadır.

ÖNLEM ALMAK DAHA İNSANCIL VE DAHA UCUZDUR.

 

 

© 2013 Uzmet İş Güvenliği. Tüm Hakları Saklıdır.

Arda Web Tasarım